wtorek, 13 listopada 2012

Kanapka z kotletem i sałatą

wtorek, 13 listopada 2012

Domowy subway - eat fresh!Z wszystkich barów szybkiej obsługi najbardziej lubię Subway'a, no jedynie mój portfel nie przepada za tą opcją. On ma świadomość, że pieniążki włożone w jedną kanapkę (co prawda pyszną) starczyłyby na wykarmienie wszystkich kolegów Mateusza kanapkami robionymi w domowych warunkach. Jest jeden duży plus jedzenia na mieście, tam kanapki zostają mi zrobione. A w domu? Kanapki zostają zrobione przeze mnie. Cóż jedyny minus bycia kobietą ;) Ale dla takiego mężczyzny...  Jak można wykorzystać nie zjedzony obiad z poprzedniego dnia? Wpakować go do kanapki. Mianowicie zostały nam z obiadku kotlety mielone, które schowałam do lodówki, a następnego dnia były wspaniałym dodatkiem - jak klopsiki w Subway'u.


Składniki:
  • bułki
  • masło
  • kotlety mielone przepisu
  • ketchup
  • pomidor
  • sałataWykonanie:


0x300x500profilki.blogspot.com

A to jest efekt końcowy:I kanapek cała rodzina:


No weź daj kanapkę.....SMACZNEGO!!!
Sok ze świeżo wyciskanych cytrusów
Kwasiura - SAMO ZDROWIE!!!
Z dzieciństwa pamiętam ten smak, gdy tata w zimowe wieczory wyciskał ręcznie sok z owoców cytrusowych i podtykał nam byśmy tylko wypili. 
A teraz cytrusy stały się moimi ulubionymi owocami, więc gdy nadchodzi sezon jesienno - zimowy, w którym owoce te są najlepsze i najbardziej soczyste, goszczą często w moim domu. Swoją drogą zimą kilogram grapefruitów kosztuje mniej niż litr soku 100% dosładzanego cukrem. Ja za takie ,,ulepszane" soki bardzo dziękuję. Uwielbiam smak kwaśnego nektaru bogów z plątającym się miąższem w ustach. Dodatkowo mam świadomość, że owoce te są jednymi z najbardziej zdrowych: chronią nas przeciwko grypie, miażdżycy, cukrzycy itp., zawierają naturalne związki zapobiegające nowotworom, zmniejszają poziom cholesterolu, wspomagają odporność. Właściwości tych owoców można by wymieniać bez końca. Jeśli dla kogoś smak soku z grapefruitów jest za kwaśny można dodać dwa pomarańcze albo jeszcze słodsze mandarynki. Natomiast dla hardcorowców pozostaje dodanie cytryny. 

Samo wykonanie również jest bardzo proste. Najbardziej skomplikowaną czynnością to jest chyba wyprawa na zakupy po nie ;)


Gotowanie z miłości © 2014